5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

30 січня запустився проект Українського інституту книги «#Живі_Письменники». Героїнею першого відео стала дитяча письменниця і журналістка Галина Ткачук. У ньому вона радить улюблені книжки про Київ для школярів молодшого та середнього шкільного віку. 

Віктор Близнець «Женя і Синько»

Видавництво – Молодь

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

Книга «Женя і Синько» – історія про п’ятикласницю Женю, її загадкового друга та розбишаку «генерала» Бена.

Герої живуть у надзвичайному місті Київ, і Женя цим пишається. Навіть коли її щось турбує, місто наче влаштовує свято краси: «Жовтень прийшов у Київ! Суха, янтарна пора падолисту! Ані найменшого вітру, ані подиху. Тихо. Лагідне сонце, і все навкруги – наче золоте…» Восени й розгортається історія.

Твір розповідає про дівчинку, яка росте в гарній сім’ї, але страждає від самотності, бо ніхто з одноліток не сприймає її за свою. Але якось вона знаходить у підвалі будинку маленького чортика Синька, забирає його, хворого, додому, щоби піклуватися про це дивне створіння і, нарешті, завести собі друга.

На противагу відмінниці Жені, нам показують шибеника Бена, що вчиться разом із дівчинкою в класі. Батьки хлопчика постійно перебувають у відрядженнях, тому хлопця виховує дід Андрон Касянович, який пройшов не одну війну й має слабкість на давні спогади.

Тому хлопчика з дитинства годували не веселими казками, а військовими розповідями, через що у дворі й з’являється військо під управлінням відважного генерала Бена, яке творить хаос і бешкетує, не знаючи меж.

Та чи не буде хлопець шкодувати про свою поведінку потім? Чи вся провина на ньому?

Через таких протилежних героїв у книжці вчать відповідальності за правильне виховання дітей, бо стосунки між батьками та дітьми важливі. З’являються відповіді на питання: що таке зрада й самотність; цінність справжньої дружби, котру ні на що не проміняєш; розкриваються цінності: порядність, чесність і бажання допомогти.

Всеволод Нестайко «Загадка старого клоуна»

Видавництво – Веселка

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

Головний герой книги – шестикласник Стьопа Наливайко, який разом із сім’єю мусить переїхати до столиці.

Утамовуючи тугу за рідним краєм та поганий настрій, через насмішки нового колективу, хлопчик подорожує славетним містом. Натхненний мандрівним духом предків та веселою вдачею, він швидко закохується в Київ, адже, як можна його не любити? Стьопа обожнює цирк, тому кожна прогулянка закінчується на площі Перемоги, де згодом він знайомиться зі старим клоуном Чаком. Вони подорожуватимуть у минуле, щоби розкрити таємницю всього життя.

Разом із героями твору, ви маєте можливість потрапити в Київ часів Богдана Хмельницького, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, а також дізнатися про вирішальні події в історії України, про волелюбність та мудрість народу, що передається через покоління. У цій книжці ви знайдете протиставлення добра і зла, міцну дружбу та моменти, що викликають щирий сміх. Чи відкриє Чак секрет радості, чи знайде Стьопа справжніх друзів та чим закінчиться фантастична пригода? Читайте, адже в кожній вигадці є крихта правди!

Галина Ткачук «Вечірні крамниці вулиці Волоської»

Видавництво – Темпора

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

«Вечірні крамниці вулиці Волоської» – це історія про ворону Вассу та її друзів – тварин і пташок. Васса живе на липі в гнізді, де завжди безлад, який так сильно любить ворона. Історія розвертається на вулиці Волоській, що на Подолі.

На вулиці Волоській, розташовані крамниці, які починають працювати тільки після обіду. В одній із таких крамниць працювала Васса, а крамниця мала назву «Каппадокія». До крамниці завжди заходить на горнятко кави чорно-сірий, смугастий кіт Роман, котрий кожного разу розповідає різні цікаві, а інколи й не дуже, історії. 

За годину після відкриття крамниці всередині не проштовхнутися, починає сходитися звіряцтво та птаство, щоби провести вечір і ніч у гарній компанії. На вулиці Волоській вночі відбуваються різні дива, адже Київ (у якому й розгортаються події, описані в книжці) – повний різних таємниць та чар. Київ постає величавим та водночас спокійним, тихим і заворожливим. Річка Дніпро, що простягається через весь Київ та зачаровує своєю красою, особливо за заходу сонця. 

Герої книжки є хранителями київських чар. Так чи інакше, хтось та захоче поцупити ці чари. І що ж тоді будуть робити наші герої? Через що треба буде пройти Вассі та її товаришам? Чи повернуться київські чари до своїх власників, чи залишать Київ назавжди?

Книжка заворожує найперше тим, що всі події відбуваються біля кожного з нас у серці України, змушуючи повірити, що ми живемо в чарівному місті. З героями книги ми дізнаємося багато нового для нас про Київ. Васса та її друзі обов’язкового стануть для кожного з вас добрим другом та гарним вчителем.

Леся Воронина «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру»

Видавництво – Теза

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитину

Книжка Лесі Ворониної «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» – це п’ять пов’язаних між собою історій, де головним героєм є український суперагент Гриць Мамай. Він надзвичайно сильний, знає безліч прийомів карате та бойового гопака, володіє здібностями телекінезу та гіпнозу. 

Протягом цих історій Гриць встигне закохатися в чарівну дівчину Зореславу та знайти незвичайних нових друзів: крокодила Кирила, кота Шніцеля та таргана Едіка, разом із якими буде намагатися зупинити міжнародну терористку бабусю-ніндзю. Місце пригод українського суперагента постійно змінюється, в одній із історій він намагається врятувати місцеве населення Австралії, в іншій – змагається з велетенським залізним монстром прямо біля Лаврської дзвіниці в Києві. У боротьбі зі злом головному герою допомагає і його сім’я: Кохана дружина й бойова подруга Зореслава, син супергероя Яромир та батько Зоряни – геніальний біолог Петро Байда. «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» обов’язково сподобається тим, хто любить пригоди з гумором та іронією.

Ірина Цілик «МІСТОрія однієї дружби»

Видавництво Старого Лева

5 книжок про Київ, які захоплять Вашу дитинуГоловна героїня книги – 10-річна дівчинка Таня Хорошун з кирпатим носиком у ластовинні. Вона, звісно, бешкетує, що властиво дітям у її віці, однак загалом поводить себе добре. Таня слухається батьків, чемна із усіма, з повагою ставиться до навколишнього світу та суспільних норм. Наприклад, вона «ніколи не переходила дорогу на червоне світло».

Ми знайомимося із Танею, коли вона починає приходити у природничий музей, відкриваючи для себе різних метеликів у вітрині та захоплюватись ними. Одного дня Таня знайомиться із Містом. Звісно, «дівчинка ніколи не думала, що міста можуть розмовляти з людьми». Місто – другий головний герой. Воно засинає і прокидається, живе активним життям і навіть впадає у депресії. Дружба Тані та Міста велика і красива: вона гуляє його вулицями, а воно розповідає цікаві історії: «Чого тільки воно не згадувало про своїх колишніх мешканців і їхнє життя. Тепер важко уявити, як виглядали у минулому різні куточки столиці». Місто проводить для Тані екскурсію, тривалістю в 10 розділів – Андріївський, Воздвиженка, Поділ, Софіївська площа, парки і бульвари.

Пригодницька повість про Таню і Місто – добра та світла. Текст написаний легко, урбаністичні пейзажі розбавляють живі діалоги, а яскраві ілюстрації доповнюють картину світу. Деталі архітектури Києва, речі, про які говорять герої, правдиво відтворені місця — усе це додає відчуття правдивості. 

Автори: Діана Усова, Вероніка Полещук, Вікторія Ремінна, Владислав Бистрий, Анастасія Євдокимова

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх