Паска… Багато хто, до речі, плутає абсолютно різні значення “пасКа” і “ПасХа”. Тому, аби не плутати читача, застосую це вабливе зменшувальне: пасочка. Так от – ПАСОЧКА…
Які асоціації? Віруюча ти, чи не дуже. Любиш солоденьке, чи намагаєшся від нього утримуватись. Печеш вдома, чи купуєш. В будь-якому разі – одна думка про пасочку змусить тебе подумки замружитися від вдоволення. Або ж і не подумки.
В моєму ж випадку, асоціації від цього теплого слова, ведуть до Мами. Саме моя мама пече вкрай вдалі пасочки, чим тішить нас щороку. А із надбанням в моїй родині спершу дочки, а тепер сина – маємо паски величенькі і спеціальні для кожного із дітей. Так от.
То що треба, аби спекти паску вдома?
Молитовник? Може, сертифікат спеціальних курсів? Чи три дні вільного часу?
Аж ніяк! Все, що вам потрібно – це бажання спекти пасочку. Щире.
Тож, доки бажання не скінчилось, беремось до справи.
Увага! Рецепт найсмачнішої домашньої пасочки:
Інгредієнти:
- Борошно – 500 г
- Дріжжі сухі – 11 г (зазвичай це один пакетик)
- Цукор – 150 г
- Масло вершкове – 150 г
- Яйця – 3 шт
- Молоко – 250 г
- Сіль – ½ ч. л
- За бажанням (дуже рекомендую!):
- Родзинки – 150 г
- Горіхи – 100 г
- Кориця – ¼ ч.л
- Мускатний горіх – ¼ ч.л
- Ванільний цукор – пакетик (якщо справжня ваніль – на кінчику ножа)
Процес:
Перш за все, раджу пекти пасочки в суботу. Так часто говорить традиція. Ну і зручно! В Страсну П’ятницю – не до цього. В четвер зарано. А із суботи на неділю пасочки будуть саме воно.
Перед випіканням підготуйте всі інгредієнти. Підготуйте себе: морально і фізично. Від чистоти внутрішньої і зовнішньої ще ніхто не постраждав. Ну і сміливо вирвіть добрячих 3-4 години часу із свого щільного суботнього графіку.
Поїхали:
- Змішуємо дріжжі з половиною норми борошна.
- Додаємо тепле (не кип’яток!) молоко. Перемішуємо і ставимо в тепле місце. Духовка із температурою 50 С – те що треба.
- За 40-60 хв тісто мусить піднятись. Потому додаємо туди суміш із розтертих яєць, масла і цукру. Туди ж – корицю, мускат, ваніль і решту борошна. Гарненько, проте дуже, ну дуууже ніжно, вимішуємо тісто. І знову даємо йому постояти в теплому місці ті ж 40-60 хв.
- Коли тісто знову зійде – обімніть його добряче (але ніжно, пам’ятаємо). Як? Це найцікавіше. Воно липке і ніби живе. Що робити? Що робити? Без паніки. Гени візьмуть своє! Покоління і покоління українських жіночок робили таку процедуру чи не щодня. Так що досить скиглити. Підбираємо тісто рукою і, припіднімаючи частину його, ніби загортаємо всередину повітря. Чудова практика для насичення тіста повітрям.
- Підготуйте родзинки. Попередньо виваляйте їх в борошні. Тоді – сміливо додавайте до “пом’ятого” тіста. Туди ж підуть подріблені горіхи. І знову в тепло. Цього разу вистачить півгодини.
- Змащуємо обрану форму маслом. Заповнюємо її на третину тістом. І, щоб ви думали, знову даємо йому піднятись. І лише коли воно підросте ще на 1/3 від об’єму форми – берімось за випікання.
- Верх майбутньої пасочки змащуємо яйцем.
- Печемо перші 35 хв за температури 175 С. Решту 30-40 хв – за температури 155-160 С.
- Готову пасочку прикрашаємо за бажанням. Ура!