Пасочка: смачний рецепт по-домашньому

Приготувати пасочку легко, якщо підходити до цього з натхненням. Як? Розкаже наш блогер Зоряна Нагребельна

46aa8c0eae7fcb37b82852a5f20a9951

Паска… Багато хто, до речі, плутає абсолютно різні значення “пасКа” і “ПасХа”. Тому, аби не плутати читача, застосую це вабливе зменшувальне: пасочка. Так от – ПАСОЧКА…

Які асоціації? Віруюча ти, чи не дуже. Любиш солоденьке, чи намагаєшся від нього утримуватись. Печеш вдома, чи купуєш. В будь-якому разі – одна думка про пасочку змусить тебе подумки замружитися від вдоволення. Або ж і не подумки.

В моєму ж випадку, асоціації від цього теплого слова, ведуть до Мами. Саме моя мама пече вкрай вдалі пасочки, чим тішить нас щороку. А із надбанням в моїй родині спершу дочки, а тепер сина – маємо паски величенькі і спеціальні для кожного із дітей. Так от.

То що треба, аби спекти паску вдома?

Молитовник? Може, сертифікат спеціальних курсів? Чи три дні вільного часу?

Аж ніяк! Все, що вам потрібно – це бажання спекти пасочку. Щире.

Тож, доки бажання не скінчилось, беремось до справи.

Увага! Рецепт найсмачнішої домашньої пасочки:

Інгредієнти:

 • Борошно – 500 г
 • Дріжжі сухі – 11 г (зазвичай це один пакетик)
 • Цукор – 150 г
 • Масло вершкове – 150 г
 • Яйця ­– 3 шт
 • Молоко – 250 г
 • Сіль – ½ ч. л
 • За бажанням (дуже рекомендую!):
 • Родзинки – 150 г
 • Горіхи – 100 г
 • Кориця – ¼ ч.л
 • Мускатний горіх – ¼ ч.л
 • Ванільний цукор – пакетик (якщо справжня ваніль – на кінчику ножа)

Процес:

Перш за все, раджу пекти пасочки в суботу. Так часто говорить традиція. Ну і зручно! В Страсну П’ятницю – не до цього. В четвер зарано. А із суботи на неділю пасочки будуть саме воно.

Перед випіканням підготуйте всі інгредієнти. Підготуйте себе: морально і фізично. Від чистоти внутрішньої і зовнішньої ще ніхто не постраждав. Ну і сміливо вирвіть добрячих 3-4 години часу із свого щільного суботнього графіку.

Поїхали:

 1. Змішуємо дріжжі з половиною норми борошна.
 2. Додаємо тепле (не кип’яток!) молоко. Перемішуємо і ставимо в тепле місце. Духовка із температурою 50 С – те що треба.
 3. За 40-60 хв тісто мусить піднятись. Потому додаємо туди суміш із розтертих яєць, масла і цукру. Туди ж – корицю, мускат, ваніль і решту борошна. Гарненько, проте дуже, ну дуууже ніжно, вимішуємо тісто. І знову даємо йому постояти в теплому місці ті ж 40-60 хв.
 4. Коли тісто знову зійде – обімніть його добряче (але ніжно, пам’ятаємо). Як? Це найцікавіше. Воно липке і ніби живе. Що робити? Що робити? Без паніки. Гени візьмуть своє! Покоління і покоління українських жіночок робили таку процедуру чи не щодня. Так що досить скиглити. Підбираємо тісто рукою і, припіднімаючи частину його, ніби загортаємо всередину повітря. Чудова практика для насичення тіста повітрям.
 5. Підготуйте родзинки. Попередньо виваляйте їх в борошні. Тоді – сміливо додавайте до “пом’ятого” тіста. Туди ж підуть подріблені горіхи. І знову в тепло. Цього разу вистачить півгодини.
 6. Змащуємо обрану форму маслом. Заповнюємо її на третину тістом. І, щоб ви думали, знову даємо йому піднятись. І лише коли воно підросте ще на 1/3 від об’єму форми – берімось за випікання.
 7. Верх майбутньої пасочки змащуємо яйцем.
 8. Печемо перші 35 хв за температури 175 С. Решту 30-40 хв – за температури 155-160 С.
 9. Готову пасочку прикрашаємо за бажанням. Ура!