Топ 5 ̶п̶о̶м̶и̶л̶о̶к̶ ідей для новоспеченої мами

9b57ca406ef6b259c9d4d78a87e50b68

Часто майбутня мама, в приємному очікуванні хвилюючих змін у її житті, задає собі питання: «як же мені легко і успішно справитися з усім в перші місяці після народження дитини?».

Вже пройшло півтора року після нашого «першого місяця» і тепер можу узагальнити і поділитися своїм досвідом.

Якщо ви не плануєте у перші тижні після народження малюка виходити на роботу, запрошувати няню чи їхати в далеку подорож; якщо ви – «мама вперше» і хочете розпочати зі спокійної «декретної» атмосфери, то є декілька ідей на ваш розгляд.

В найперший місяць я би точно радила не «геройствувати»! Я чомусь для себе тоді вирішила, що в мене має бути все на «5» з плюсом. Кожний день — прогулянки, зачіска, макіяж, приготування їжі ,вимита підлога, випрасувані пеленки,  «аудіокнижку — у вуха», щоб ввечері з чоловіком «інтелектуальну» розмову не пропустити. Такий ultra all inclusive собі влаштувала.

Мене вистачило рівно на півтора тижні! Далі я просто «виключилася». Це я зрозуміла тільки тоді, коли закип’ятила воду у чайнику, умудрилася сплутати його з глечиком і налила окріп у вазон. Пальма на щастя вижила, але я в той момент «перевернула» своє бачення того «як треба».

 

Отже, 5 основних ідей для новоспеченої мами.

1. Номер один – зробити все можливе для того, щоб вдень декілька раз спати разом з малечою. Перший місяць – дуже хитрий. Якщо розібратися – там все елементарно! Погодували, помили, переодягли, погуляли, вклали спати. Але є одне але! Це все повторюється кожні три години. І вночі також! На мій погляд, саме через поганий сон мами перші місяці такі втомлюючі.

Всі дітки різні, але здебільшого малюки досить багато в перший місяць сплять. Не треба мамі з самого ранку (в перший ранішній сон) братися за всю хатню роботу, приготування їжі і зачіску. Мама іде спати!

Далі прокинулися, поїли — гуляти на вулицю. Це приблизно з 10-ї до 12-ї години. Прийшли додому, поїли – мама іде спати! Не треба хвилюватися, що себе занадто сильо любиш – відсутність ночі все компенсує! О 15-тій прокинулися /поїли – гуляти на вулицю. Повернулися – от тепер можна приділити час приготуванню вечері і зачісці 🙂 У нас так виходило, що завжди перед приходом чоловіка ввечері, малюк ще раз встигав заснути і я спокійно вкладалася у часі з цими всіма приготуваннями.

2. Мита підлога кожний день – це святе. Принаймні в перший місяць 🙂 Я прихильниця цього правила. Але ж мама вирішила, що вдень вона тепер спить. Отже, ще до народження дитини треба домовитися з чоловіком, що ця справа закріплюється за ним. Не треба лякати його всією квартирою і довічністю обов’язку. Але про декілька місяців, одну кімнату і кожного вечора – треба домовитися. Після двох тижнів у мене вийшло, отже – реально.

3. Перші місяці я прасувала. Але тепер мама вдень спить. Куди прасування вписати? У дитини є такий сон: приблизно з 22-ї години до дванадцятої ночі. Я в цей проміжок жодного разу не змогла поспати. Навіть, якщо лягала в ліжко, то не встигала заснути. Час – на вітер. Прасування тепер вносимо сюди.

4. Приготування їжі. Якщо є така можливість, то мене, наприклад, дуже виручало, коли наші бабусі у перші тижні передавали чоловіком, після роботи, вже приготовлену їжу.

5. У назві я не просто так закреслила «помилки»! Побачите, вам часто будуть казати, що щось ви робите не те! І це дуже підступно з часом починає маму сильно хвилювати. Не зважайте!

Ви прочитали книжку про догляд за дитиною? Все! Тепер Ви точно не можете зробити щось катастрофічно неправильне! І навіть книжку пропускайте через свою інтуїцію, відчуття і поведінку дитини.

Також, дуже добре максимально заохочувати тата до всього, що робитимите для дитини. Татусі – великі молодці! Коли беруться допомагати, то у них, часом, може все виходити ще акуратніше, ніж у нас-мам. І, звісно, дуже важливо у цей новий сімейний етап зберігати з татом взаєморозуміння.

Те, що я написала – це лише власний досвід. А все насправді – дуже індивідуально. Завжди слухайте тільки відчуття Вашого комфорту! Я не шкодую про свої перші півтора тижні, коли начебто занадто багато затрачала енергії. Тоді (внутрішньо) мені це було потрібно. Я мала відчуття драйву і радості, що я так багато можу. А потім прийшло інше бажання, інше відчуття комфорту. Все. Підхід змінила. А для дитини мамин комфорт, настрій і усмішка – це найважливіше.

Розумію, що коли дітей більше, ніж «один» — то графік у мами точно геть інший. Тому ідеї, які тут написала – це швидше як «початковий рівень», «Стартовий» 🙂

Автор: Юлія Мазурок