Всесвітня пандемія та обмеження, викликані появою коронавірусу, спровокували кризу в освітній сфері. З викликом пощастило впоратися далеко не всім навчальним закладам. Саме за цю невизначеність футурологи вже встигли назвати цей період часом турбулентності.
Згідно зі звітом генсекретаря ООН Антоніну Гутерреша, у більш як 160 країнах через пандемію зачинилися школи, через що втратили можливість навчатися понад 1 мільярд учнів по всьому світу.
Зусиллями освітнього складу ліцею Educator перехід на дистанційне навчання відбувся злагоджено й поступово, тож прогалин у знаннях чи збою у системі навчання учні не відчули. Усі процеси в ліцеї налагоджені так, аби викладачі не лише передавали учням знання, а й навчали soft skills, проєктній та дослідницькій роботі, спрямовували у виборі майбутньої професії. Всесвітня пандемія і обмеження зайвий раз підкреслили правильність обраної стратегії.
Ми попросили батьків відверто відповісти на запитання про особливості навчання у приватному ліцеї Educator
У чому перевага навчання у ліцеї Educator?
Ірина Комаровська, мама 9-класниці
«У ліцеї підтримують кожне починання дитини. Вражає ставлення дорослих до дітей, теплі стосунки між вчителями та учнями. Чудово, що всі викладачі — молоді, не скалічені школою радянського зразка. Засновниця проєкту Educator, Влада Бандурко, змогла зібрати команду викладачів, котрі проявляють найкраще у дітях і якщо бачать, що є прогалини у знаннях, працюють з ними. За півтора року навчання у попередній школі, у доньки зник інтерес до історії.
У 9-му класі новий викладач історії побачив у ній зацікавленість предметом, переконав займатися у свій вільний час улюбленим предметом. Окрім того, що вони пройшли програму 9-го класу на відмінно, вона закрила пробіли 7-го і 8-го класів. Як ви гадаєте, як я після цього буду ставитися до школи? Однозначно позитивно, та ще й всюди розповідатиму, що найкращої школи я не бачила у своєму житті».
Наталія Лютікова, мама 11-класниці
«Після неодноразового аналізу київських шкіл, під мої критерії вибору підійшов єдиний заклад у столиці – ліцей Educator. При виборі навчального закладу для мене була важлива кількість учнів у класі, щоб формат навчання нагадував репетиторський підхід, майже індивідуальний. Також у школі мала бути повага до учня і вчителя. Необхідною була українська — мова не лише викладання, а й спілкування. Для моєї дитини мали бути на першому місці — знання, компетенції, навички, а не оцінки. У більшості приватних шкіл, на жаль, реальних знань дитина не отримує достатньою мірою, проте має гарні оцінки. В ліцеї Educator учням доводиться багато працювати над собою, демонструвати якісну та ґрунтовну підготовку, щоб отримати високі бали».
Ольга Підгорна, мама 2-класника
«У ліцеї Educator подобається і підхід, і насичена програма навчання. Є швидка динаміка, чимало тестів, регулярні перевірки та виставлення оцінок. Ми бачимо динамічне навчання: вчителі не залишають дітей, і вони не відчувають себе розслабленими в навчанні».
Ігор Мамонов, тато 9-класника
«Школа розвивається, бореться за рейтинг, налагоджує зв’язки зі школами Заходу, не стоїть на місці. Як би вони сьогодні не експериментували, я повністю довіряю ліцею Educator. Навіть якщо експеримент буде невдалим, це все одно добре».
Антоніна Кролівець, мама 2-класника
«Ми мали упередження щодо приватних шкіл: не хотілося вибрати “аніматорів” для дітей. Першою вимогою була безпека у школі, впевненість у збереженні фізичного і психічного здоров’я дитини. Важливо було, щоб школа давала знання, викладачі навчали, була можливість розвиватися. У школі ми оплачуємо послугу навчання, тож повинні розуміти, як оцінюються знання, скільки уваги приділяють дітям, і якщо є складнощі, разом працювати на спільний результат. Наприклад, нам запропонували різні підходи до навчання дитини, і ми вибрали комфортний для нас».
Анжела Станіславчук, мама 9-класника і 11-класниці
«Перед початком навчання у мене були хвилювання за якість знань у приватній школі, подачу матеріалу, побоювалася, чи опрацюють усю програму. В ліцеї Educator всі ці перестороги були розвіяні: подача матеріалу виявилась дуже хорошою. Якщо щось прослухав або пропустив – учня не принижують, як у звичайній школі, можна у будь-який момент підійти та додатково запитати. У ліцеї дуже добре вибудована комунікація».
Які аспекти шкільного життя цінуєте найбільше?
Ігор Мамонов
«Приватних шкіл багато, але саме ця здивувала, бо мені потрібно було ще й відповідне ставлення до дитини. На сьогодні оцінки, які отримує син, мене цікавлять менше, аніж ставлення до нього як до особистості. Тут спонукають до навчання, виховують, віддають перевагу соціалізації дитини. Все направлене на те, щоб вміти адаптуватися в колективі».
Ірина Комаровська
«У школі приділяють велику увагу soft skills: комунікації, тайм-менеджменту, роботі в команді. Є багато проєктів, у яких діти зараз беруть участь. Чого вартий проєкт із благоустрою території, у якому дитина дізнається для себе базові речі. Ліцей виховує патріотизм».
Ольга Підгорна
«Немає примусу робити уроки – до учнів знаходять підхід, мотивують. Робота чергується з грою: наприклад, зробили математику – пішли пограли, відпочив – попрацював. Нам подобається, це цікаво».
Антоніна Кролівець
«Підхід «треба» зараз із дітьми не працює, потрібна мотивація. Син навчається у 2-му класі, приходить додому і просить почитати Лесю Українку, Тараса Шевченка, вчить вірші, із захопленням розповідає, знає біографію. Видно, що йому цікаво і все це захоплює. Важливо, щоб дитина була зацікавлена отримувати знання, користувалася сучасними гаджетами, не лише підіймала руку по команді, а була готова до світу».
Анжела Станіславчук
«Мені подобається система домашніх завдань, і як добре налаштований навчальний процес, онлайн-навчання. Я в захваті, як у ліцеї працює психолог, знаходить шлях розв’язання проблемних питань у складних ситуаціях, здійснює психологічну допомогу дітям. Учнів мотивують, завжди підкреслюють позитивні якості. Діти не хочуть пропускати ні дня школи».
Наталія Лютікова
«Щодня у моєї дитини лише два уроки, але по 2,5 години. Грамотно складений річний графік дозволяє ґрунтовно зануритися в тему та плідно її вивчити. Навчання цікаве і прикладне для реального життя. З цим Educator впорався чудово завдяки правильному кадровому підходу. Засновниця проєкту, Владислава Бандурко, знаходить для наших дітей вчителів-діамантів. Не важливо, вчителю 25 чи 40 років, він любить свій предмет і робить все можливе, щоб учням було цікаво ходити на уроки. Вчителі стали не просто наставниками, але й друзями. Є довіра і повага, а отже, є і результат у навчанні. Діти занурені в соціальні проєкти, шкільне самоврядування, все це не формально, а якісно. А ще вони розуміють, як використовувати нові знання і навички в житті».
Як ліцей допомагає учням підготуватися до дорослого життя?
Ірина Комаровська
«Навчання у ліцеї можна схарактеризувати такими словами: «Я відкриваю тобі сотню дверей – ти можеш обрати будь-які. Якщо тебе щось не влаштовує – відкривай інші, йди в наступні». Ліцей розширює кругозір, дає впевненість у тому, що можна спробувати все. І це робить можливим те, що наші діти будуть краще підготовлені до життя, аніж ми. Випускники ліцею Educator можуть стати елітою держави, бо їх навчають думати та будувати причинно-наслідкові зв’язки».
Ольга Підгорна
«Ліцей навчає самостійності, самопідготовці, переконує учнів зробити домашню роботу самостійно. Ми майже не беремо участі у навчанні. Максимум – почитати або розібрати, що незрозуміло. Дитина привчається самостійно обідати, перевдягатися, скласти одяг, зібратися, приймати рішення, коли йому поснідати, пообідати. Це важливо».
Ігор Мамонов
«У ліцеї проявляють інтерес до дитини, приділяють їй достатньо уваги. Є додаткові заняття-консультації, під час яких можна отримати пояснення незрозумілого матеріалу. Кількість учнів у класі дозволяє говорити про індивідуальний підхід. Це важливо у підготовці до вступу в університет».
Антоніна Кролівець
«У нашій сім’ї троє дітей. Ми прихильники самостійності: діти повинні самі себе обслуговувати та організовувати. Ліцей у цьому дуже допомагає. Діти комунікують між собою, працюють в команді, не соромляться виступати на публіці, висловлювати свою точку зору навіть серед дорослих. Вони позиціонують себе як особистості, і це теж допомога ліцею, бо з ними спілкуються на рівні. Такий підхід в комунікації допоможе у майбутньому при переході з дитинства в доросле життя».
Анжела Станіславчук
«Донька закінчує 11 клас, її професійно спрямовують: все налаштовано на те, щоб дитина вчилася та розвивалася. Я у захваті від того, що організовують і для батьків, і для дітей онлайн-зустрічі із провідними спеціалістами у різних галузях. Це заслуга школи, не в кожній таке є».
Наталія Лютікова
«Вже через тиждень навчання в ліцеї донька ділилася першими враженнями: «Знаєш, мамо, вчитися непросто. Я не звикла, що весь урок моя увага зосереджена на темі, вчитель постійно з нами комунікує, я мушу бути уважною і розбиратися в матеріалі. Це так цікаво. У попередній школі ми постійно відволікалися під час уроку. Але у мене якісь нові відчуття, ніби мій мозок прокачується. Я відчуваю, як наповнююсь знаннями». Цього року ми закінчуємо школу і жодного дня не пошкодували, що прийшли сюди навчатися. Навпаки, це було одне з найкращих рішень нашої сім’ї».
Владислава Бандурко, засновниця ліцею Educator
«Допомагати кожній дитині максимально розкрити свій потенціал та успішно перейти до наступного етапу життя! Таким є задум ліцею Educator. Саме над його реалізацією наша команда працює 365 днів на рік. Навчання в ліцеї відбувається в міні-групах до 8 учнів, це, а також тьюторський супровід і робота кваліфікованих, захоплених своєю справою, педагогів дозволяє реалізувати якісний індивідуальний підхід у навчанні. Наші учні із задоволенням йдуть до школи, вчаться працювати на результат та проживають цікаве і насичене життя тут і зараз. Це те, заради чого варто працювати та жити!».
Детальніше про навчання, підхід у викладанні, організаційниі питання та інше можна дізнатися за телефоном:
+38(050) 769 86 94
Сайт: https://educator.in.ua/school/
Instagram: https://www.instagram.com/school_educator/
Facbook: https://www.facebook.com/school.educator
Пам’ятайте, що якісна освіта — це той щасливий квиток у комфортне майбутнє, якого ми так бажаємо своїм дітям. Можливість відкритися, проявити свій талант, знайти гарних друзів і отримувати сучасні знання в атмосфері повного порозуміння з викладачем — дуже цінно!